fbpx

Наградените от трите фестивални дни на „Фолклорна магия“, Банско 2019

Написано от от 17/07/2019

Наградените от трите фестивални дни на „Фолклорна магия“, Банско 2019

Победители от 12.07.2019 г.

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група до 12 год.:

I награда – Folklorni ansambl ‘Crnilovic’ /Сърбия/

II награда – Танцова формация Веселие /гр. Банско/

III награда – ДТС „Рупите“ /с. Рупите/

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда – ТС „Рупите“ /с. Рупите/

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – Фолклорен ансамбъл „Горна баня“ /Горна баня/

II награда – ТФ „Бански фукли“ /гр. Банско/

III награда – ФА „Гераци“ /Горна баня/

 

Категория „Фолклорни виртуози“ във възрастова група до 12 год.:

I награда – Мустафа Моллов /гр. Банско/

 

Категория „Фолклорни виртуози“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда- Тамбурашки състав /гр. Банско/

II награда – Мартин Димитров /Горна баня/

 

Категория „На мегдана“:

I награда – Женска група за народни обичаи /гр. Хаджидимово/

II награда – Група за обичаи, с. Баничан

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група до 12 год.:

I награда – Ивана и Ивона Малчови /гр. Банско/

II награда – Елиф Уруч /с. Корница/

III награда – Вяра-Любов и Кристина Гигови /гр. Банско/

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – ЖПГ „Еделвайс“ /с. Пирин/

II награда – МФГ “Банска младост“ /гр. Банско/

III награда – ЖФГ „Пирински бисери“ /гр. Банско/

 

 

Победители от 13.07.2019 г.

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група до 12 год.:

I награда – ДТС „Ресиловче“, с. Ресилово

II награда – Детски Танцов Състав Рила, гр. Дупница

III награда – НЧ „Пробуда 1908“, с. Поповица

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда – Фолклорен танцов ансамбъл Рила, гр. Дупница

I награда – ФТС „Творецът“, гр. Свищов

II награда – МЛТС „Тракийка“, с. Поповица

III награда – Детски танцов състав „Радост“, гр. Монтана

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – ТС „Ситовци“, с. Ситово

I награда – Клуб за народни хора „Фолклорен извор“, с. Царевец

I награда – Танцово – певческа група от с. Крушари

II награда – ГНХ „Тракия“, гр. Димитровград

III награда – Танцова формация „Беломорски полъх“, с. Копривлен

III награда – Танцова група за автентични хора, с. Гарван

 

Категория „Фолклорни виртуози“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда- Цветелин Димитров, гр. Казанлък

I награда – Костадин Петров, гр. Казанлък

 

Категория „Фолклорни виртуози“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – Георги Николов от с. Гарван

 

Категория „На мегдана“:

I награда – Група за местен хумор от с. Осеновлаг

II награда – Фолклорен състав за обреди, гр. Вълчедръм

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група до 12 год.:

I награда – Виктория Хаджиева, гр. Смолян

II награда – Йоана Попова, гр. Карлово

III награда – Антония Лозанова, гр. Благоевград

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда – Василиа Петрова, гр. Кюстендил

II награда – ФГ „Надежда, гр. Благоевград

III награда – Илияна Янчева, гр. Благоевград

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – Дъбенската група, с. Дъбене

II награда – Женска фолклорна група за автентичен фолклор, с. Гарван

III награда – Група за автентичен фолклор, с. Борино

 

Победители от 14.07.2019 г.

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група до 12 год.:

I награда – ТФ „Нова генерация“, гр. Кюстендил

II награда – ДТС „Пиринска магия“, с. Марикостиново

III награда – ДТС „Пирински полъх“, гр. Добринище

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда – ТФ „Нова генерация“, гр. Кюстендил

II награда – ТС „Пиринска роса“, гр. Банско

III награда – ТС „Доганче“, с. Доганово

 

Категория „Дръж се, земьо“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – Ансамбъл за автентичен фолклор „Капанци“, гр. Разград

II награда – ТС „Пиринска магия“, с. Марикостиново

III награда – ФФ „Пролет“, гр. Петрич

III награда – ТФ „Пиринско настроение“, гр. Банско

 

 

Категория „Фолклорни виртуози“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда- Християн Рангелов, гр. Сапарева баня

I награда- ГШ „Тракия“, гр. Варна

II награда – Георги Станев, гр. Аксаково

III награда – Станислав Александров, гр. Аксаково

 

Категория „Фолклорни виртуози“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – Никола Георгиев, гр. Аксаково

I награда – ГС „Войводите“, с. Белозем

II награда – Атанас Младенов, с. Белозем

III награда – Беровски тамбураши, гр. Берово /Северна Македония/

 

 

 

Категория „На мегдана“:

I награда – Група НЧ „Мануш войвода – 1958“, с. Долна Рибница

I награда – Самодейна фолклорна група, с. Долно село

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група до 12 год.:

I награда – Валерия Делчева, гр.Мадан

I награда – Йоана Николаева, гр. София

II награда – Никол Иванова, гр. София

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група от 13 до 17 год.:

I награда – Мария Иванова, с. Широки дол

II награда – Школа за народни инструменти и вокална група „103 градуса“, гр. Сапарева баня

III награда – Йоана Югова, гр. Дупница

 

Категория „Нашенски славей“ във възрастова група над 18 год.:

I награда – Състав за народни песни, с. Копривлен

II награда – ЖПГ „Яковските баби“, с. Генерал Тодоров

III награда – Матей Димитров, гр. Благоевград

 

Специалните награди са:

 

Награда на Кмета и Община Банско – ЖФГ с водач Райна Тодева- Мурджева към НЧ „Никола Вапцаров 1894“, гр.Банско

 

Плакет на Регионален център София – Юнеско за опазване и популяризиране на нематериалното културно наследство – Самодейна фолклорна група „Кирил и Методий“, село Долно село

 

Награда за млад изпълнител на Радио Благоевград – Валерия Делчева, гр. Мадан

 

Награда на Дарик радио и предаването „Фолк магазин“ – Ансамбъл за автентичен фолклор „Капанци“, гр. Разград

 

Награди на Фен Фолк ТВ /заснемане и излъчване на видеоклип/:

–        Валерия Делчева, гр. Мадан

–        Донко Марков, гр. Варна

–        Група НЧ „Мануш войвода – 1958“, с. Долна Рибница

–        ТС „Подгорие“, с. Скрът

–        Танцов клуб „Подгорие“, с. Скрът

–        Представителен фолклорен ансамбъл за народни песни и танци „Чепино“, гр. Велинград


BG MUSIC RADIO Очаквайте скоро

Current track
TITLE
ARTIST